Підігрів підлоги – як вибрати правильну теплу підлогу?

Ми отримуємо багато питань. Я збираюся відремонтувати свій сімейний будинок, а також хочу змінити опалення – які види опалення мені доступні? Що з цього найлегше зібрати? Що найдешевше – що найдорожче? Яка найкраща якість? Які бувають види теплої підлоги? Хіба це не приманка для заможних? Чи не псує це сімейний бюджет? Які тут початкові, а потім щомісячні витрати? Які новинки у сфері опалення? Що зараз “популярно”? (будь-які поради щодо високих технологій?, «зелені» тенденції тощо)
Опрацювавши відповіді, ми створили цей блог.

Види теплої підлоги

Відповідь на питання, яка тепла підлога краще залежить від багатьох факторів. Необхідно враховувати площу приміщення, умови облаштування, економічну доцільність та головне – цільове призначення.

Правильна тепла підлога , грамотно змонтована, має безліч переваг. Основні переваги теплої підлоги:

 • гарантія постійного комфортного мікроклімату;
 • надійна служба кілька десятиліть;
 • додатковий бонус у вигляді шумоізоляції;
 • простота монтажу та ремонту.

Систему можна використовувати як основне, так і додаткове опалення .

За допомогою нашої статті, враховуючи свої бажання та можливості, Ви легко зможете визначити яку підлогу тепліше:

 • кабельний;
 • термомати;
 • інфрачервона плівка.

Тепловіддача залежить від фінішного покриття. Якісна тепла підлога повинна мати високий коефіцієнт теплопровідності та теплової інерції.

Яку теплу підлогу покласти під плитку

Плитка для підлоги – відмінний провідник, який має здатність акумулювати теплову енергію та поступово її віддавати, тому підійдуть:

 • тонкий нагрівальний кабель, одно або двожильний;
 • інфрачервона плівка – більш зручніша та простіша у монтажі.

Виходячи з особливостей приміщення, кожен вирішує, яку теплу підлогу вибрати під плитку індивідуально. Але якщо немає можливості підняти рівень, при проведенні звичайного косметичного ремонту для швидкого облаштування теплої підлоги, інфрачервона плівка під плитку – ідеальне рішення.

Звичайний кабель, хоч і енергоефективніший (100-120 Ватт на 1 квадратний метр), конструктивно товстіший, вимагає проведення спеціалізованих розрахунків обігріву, а параметри для термомата вже продумані виробником.

Електричні теплі підлоги під ламінат, лінолеум?

Вирішуючи, яку теплу підлогу класти під ламінат, прислухайтеся до порад професіоналів. Інфрачервона плівка, «наймолодша», найбільш інноваційна форма обігріву, за технічними характеристиками – кращі теплі підлоги під ламінат, лінолеум. Плівка має невелику потужність, покриття прогріває рівномірно та ефективно, легко монтується.

Являє собою еластичну, мобільну смужку, товщиною менше 0,5 мм, шириною від 0,5 до 1 м, всередині якої під дією електричного струму нагріваються струмопровідні карбонові доріжки, що підключаються до електромережі за допомогою мідних провідників.

Теплові втрати мінімальні, електроенергії витрачається на 20% менше, ніж при використанні кабелю, поверхня нагрівається за лічені хвилини. Володіє низькою інерційністю – при вмиканні моментально нагрівається, при вимиканні – швидко остигає, що дозволяє термостату оперативно реагувати на температурні зміни.

Ресурс роботи якісно зробленого інфрачервоного плівкового обігріву до 50 років. У разі пошкодження, ремонт виконується швидко і без особливих зусиль.

Перед купівлею фінішного покриття потрібно розглянути питання, який ламінат можна укладати на теплу підлогу. Щоб поверхня не деформувалася, мала гарну теплопровідність, ретельно вивчайте маркування виробника на упаковці. Поруч зі значком дозволу обов’язково вказана та рекомендована температурна межа, найчастіше – 27-28 °C.

Багато хто вважає, що теплу підлогу під лінолеум монтувати не можна. Насправді, деякі види зарекомендували себе дуже добре:

 • натуральний (мармолеум);
 • поліхлорвініловий (ПВХ).

Читайте, аналізуйте, вибирайте, влаштовуйте у будинку комфорт і затишок – живіть сучасно, красиво, безпечно!

Зворотній дзвінок

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з Вами найближчим часом